HONDA ACCORT POLEN FİLTRESİNİN YERİ VE SÖKME İŞLEMİ ( Yeni Kasa )

HONDA ACCORT POLEN FİLTRESİ SÖKME

Honda Accort un polen filtresini sökmek aslında çok basittir ancak sökmede acemilik çekenlere veya da yerini bilmeyenlere detaylı olarak tarif etmeye çalıştım.

Honda Accort (2008 - 2013)

Öncelikle aracın torpido kapağını açıyoruz ve torpido içinde eşya koyma bölmesi olan plastiği kendimize doğru çekerek çıkarıyoruz. ( Resim 1de )

Resim 1

Plastik parçayı çıkardıktan sonra karşınızda plastik kapağı görürsünüz.

O kapağın da kenarlarında tırnaklar vardır. İşaret parmaklarınızla o tırnaklara resimdeki ok yönünde bastırarak kapağı kendinize doğru çektiğinizde kapak çıkacaktır. ( Resim 2de )

Resim 2

2. resimdeki kapağı çıkardıktan sonra yine benzer bir kapak göreceksiniz. Onu da yine resimdeki gibi ok yönlerinde yandaki tırnaklarına basarak çıkarınız. Zaten o kapakla birlikte polen filtresini de çekmiş olursunuz.
Resim 3


Polen filtresini plastik kılıfından çıkarıp yenisini yerleştirin. Yeni filtreyi yerleştirirken düzgün oturmasına dikkat edin..


Periyodik ve Ağır Bakımlarda Aracınıza Neler Yapılmalıdır ? Tıklayın..

Tepkiler:

1 yorum :

Konuyla ilgili yorumlar yapabilir, aracınızda yaşadığınız bir problemi diğer kullanıcıların okuması için paylaşabilirsiniz. Dilerseniz sorularınızı üst kısımda bulunan ''İLETİŞİM'' panelinden, aracınızın marka, modelini ve arıza bilgilerini detaylı olarak belirterek iletebilirsiniz..