CİTROEN C4 - PEUGEOT 307 POLEN FİLTRESİ YERİ

Citroen C4 - Peugeot 307 Polen Filtresinin Bulunduğu Yer

Citroen C4 veya Peugeot 307 nin polen filtresi diğer araçlara nazaran daha gizli bir konumdadır. Bu yüzden filtrenin yerini bilmeyenler ve öğrenmek isteyenler için resimlerle yerini belirtmek istedim. Malum bu arabalarda polen filtresinin yerini bilmeyenler için bulmak çok zor olabilir.

Citroen C4 ler ile Peugeot 307 lerin polen filtreleri ve bulunduğu yerler aynı olduğu için ben anlatımımda C4 ün resimlerini çektim. 307 lerinki de aynı yerde bulunur.

Polen filtresi Arabanın biraz sağda, ön camın altında bulunur. Plastik bir kapak vardır. O kapağı çıkardığınızda polen filtresini de çekip çıkarabilirsiniz. Ancak konumu biraz zor yerde olduğu için polen filtresine ulaşmak için ön camın altındaki silecekler ve plastikleri komple sökmeniz gerekir. Yani polen filtresi zor değildir ama ona ulaşmak biraz uğraş gerektirir. Silecekleri ve camın altındaki plastik aksamları söktüğünüzde camın altında eğilip baktığınızda zaten polenin kapağını göreceksiniz. 

Resimler size daha da yardımcı olur;

c4 polen filtresi yeri

C4 polen filtresi bulunduğu yer


polen filtresi yeri 307

307 - C4 polen filtresi yeri


Tepkiler:

0 yorum :

Konuyla ilgili yorumlar yapabilir, aracınızda yaşadığınız bir problemi diğer kullanıcıların okuması için paylaşabilirsiniz. Dilerseniz sorularınızı üst kısımda bulunan ''İLETİŞİM'' panelinden, aracınızın marka, modelini ve arıza bilgilerini detaylı olarak belirterek iletebilirsiniz..